Vishay/BCcomponents WYO103MCMCRZKR
WYO103MCMCRZKR picture photo
Mfg. Part Number
WYO103MCMCRZKR
Brief Description
CAP CER 10000PF 440VAC Y5U RDL
Datasheet Download
WYO103MCMCRZKR.pdf
Availability of WYO103MCMCRZKR
QUANTITY
WYO103MCMCRZKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WYO103MCMCRZKR
Internal Part NumberEIS-WYO103MCMCRZKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.827" Dia (21.00mm)
Height - Seated (Max)0.945" (24.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WYO103MCMCRZKR
Related LinksWYO103M, WYO103MCMCRZKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WYO103MCMCRZKR Details Description
Related parts for WYO103MCMCRZKR
IC COMPAR MCRPWR CMOS RR 8-SOIC datasheet.pdf
IC 4.375V NO PBR 10% SOT223 datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 75MA 22 OHM SMD datasheet.pdf