Vishay/BCcomponents WYO122MCMBF0KR
WYO122MCMBF0KR picture photo
Mfg. Part Number
WYO122MCMBF0KR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1200PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WYO122MCMBF0KR.pdf
Availability of WYO122MCMBF0KR
QUANTITY
WYO122MCMBF0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of WYO122MCMBF0KR
Internal Part NumberEIS-WYO122MCMBF0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesWYO
PackagingBulk
Capacitance1200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WYO122MCMBF0KR
Related LinksWYO122M, WYO122MCMBF0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WYO122MCMBF0KR Details Description
Related parts for WYO122MCMBF0KR
IC NEG VOLT POWER MGR 8-SOIC datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOT 0.4X2.5MM 6.89" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 16POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 152 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RJI KABEL AWG 22/7 FLEX IP20 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
COVER, .050/.085, CHAMP datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 0.39A 2W THT datasheet.pdf