Vishay/BCcomponents WYO222MCMNZ0KR
WYO222MCMNZ0KR picture photo
Mfg. Part Number
WYO222MCMNZ0KR
Brief Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WYO222MCMNZ0KR.pdf
Availability of WYO222MCMNZ0KR
QUANTITY
WYO222MCMNZ0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of WYO222MCMNZ0KR
Internal Part NumberEIS-WYO222MCMNZ0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WYO222MCMNZ0KR
Related LinksWYO222M, WYO222MCMNZ0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WYO222MCMNZ0KR Details Description
Related parts for WYO222MCMNZ0KR
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
FUSE 400A 1250V 1/110 AR CU datasheet.pdf
RES 600 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOD LITE SGL LED ARRAY WIDE datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 16POS datasheet.pdf
DIN-POWER FIXING BRACKET B RIGHT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf