Vishay/BCcomponents WYO222MCMYCRKR
WYO222MCMYCRKR picture photo
Mfg. Part Number
WYO222MCMYCRKR
Brief Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WYO222MCMYCRKR.pdf
Availability of WYO222MCMYCRKR
QUANTITY
WYO222MCMYCRKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WYO222MCMYCRKR
Internal Part NumberEIS-WYO222MCMYCRKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WYO222MCMYCRKR
Related LinksWYO222M, WYO222MCMYCRKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WYO222MCMYCRKR Details Description
Related parts for WYO222MCMYCRKR
RES 80.6K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 2.2MHZ 8DMP datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD633 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN HDR 29POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PNL MNT SKT datasheet.pdf