Vishay/BCcomponents WYO252MCMSNUKR
WYO252MCMSNUKR picture photo
Mfg. Part Number
WYO252MCMSNUKR
Brief Description
CAP CER 2500PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WYO252MCMSNUKR.pdf
Availability of WYO252MCMSNUKR
QUANTITY
WYO252MCMSNUKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WYO252MCMSNUKR
Internal Part NumberEIS-WYO252MCMSNUKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance2500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WYO252MCMSNUKR
Related LinksWYO252M, WYO252MCMSNUKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WYO252MCMSNUKR Details Description
Related parts for WYO252MCMSNUKR
XFRMR LAMINATED 0.35VA THRU HOLE datasheet.pdf
PANEL TOP 28.3X20X0.07" BLACK datasheet.pdf
LITTEL PLUG M642/3-2 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SO datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .051M 14POS datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.82VC P600 datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 100K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf