Vishay/BCcomponents WYO252MCMTARKR
WYO252MCMTARKR picture photo
Mfg. Part Number
WYO252MCMTARKR
Brief Description
CAP CER 2500PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WYO252MCMTARKR.pdf
Availability of WYO252MCMTARKR
QUANTITY
WYO252MCMTARKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WYO252MCMTARKR
Internal Part NumberEIS-WYO252MCMTARKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance2500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WYO252MCMTARKR
Related LinksWYO252M, WYO252MCMTARKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WYO252MCMTARKR Details Description
Related parts for WYO252MCMTARKR
IC DAC 10BIT MULTIPLYING 16-DIP datasheet.pdf
MARKER PIN PLASTIC UNPRINTED datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TVSOP datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 49MM datasheet.pdf
RSM-16 FUS 1CO S INTERFACE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 510 OHM 2012 datasheet.pdf