Vishay/BCcomponents WYO332MCMCRCKR
WYO332MCMCRCKR picture photo
Mfg. Part Number
WYO332MCMCRCKR
Brief Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WYO332MCMCRCKR.pdf
Availability of WYO332MCMCRCKR
QUANTITY
WYO332MCMCRCKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WYO332MCMCRCKR
Internal Part NumberEIS-WYO332MCMCRCKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WYO332MCMCRCKR
Related LinksWYO332M, WYO332MCMCRCKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WYO332MCMCRCKR Details Description
Related parts for WYO332MCMCRCKR
IC FPGA 113 I/O 144HQFP datasheet.pdf
IC POWER FET PC 16-DIP datasheet.pdf
CAP FILM 1.6UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SYNTH HIGH FREQ GP 32-LQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 117POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
CAP CER 1PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
FUSE 10MM datasheet.pdf