Vishay/BCcomponents WYO472MCMBRAKR
WYO472MCMBRAKR picture photo
Mfg. Part Number
WYO472MCMBRAKR
Brief Description
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WYO472MCMBRAKR.pdf
Availability of WYO472MCMBRAKR
QUANTITY
WYO472MCMBRAKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WYO472MCMBRAKR
Internal Part NumberEIS-WYO472MCMBRAKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingBulk
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WYO472MCMBRAKR
Related LinksWYO472M, WYO472MCMBRAKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WYO472MCMBRAKR Details Description
Related parts for WYO472MCMBRAKR
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP CER 390PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8SOT datasheet.pdf
RES 220 OHM 5% WW datasheet.pdf