E-Z-Hook X100WGRY
X100WGRY picture photo
Mfg. Part Number
X100WGRY
Manufacturer
Product Category
Test Clips - Grabbers, Hooks
Brief Description
CONNECTOR MINI HOOK TEST GRAY
Datasheet Download
X100WGRY.pdf
Availability of X100WGRY
QUANTITY
X100WGRY Order Process
Ship out your order
Specifications of X100WGRY
Internal Part NumberEIS-X100WGRY
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyTest Clips - Grabbers, Hooks
SeriesE-Z-MINI-HOOK™ X100W
TypeMini-Hook
Hook TypeHook
Hook, Pincer Opening0.040" (1.02mm)
FeaturesHorizontal or Vertical Usage
Length2.250" (57.15mm) 2 1/4"
TerminationSolder, 0.093" (2.36mm) Wire Opening
ColorGray
Quantity1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X100WGRY
Related LinksX100, X100WGRY Datasheet, E-Z-Hook Distributor
X100WGRY Details Description
Related parts for X100WGRY
IC DOWNCONV / DEMOD 68-PLCC datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.072DIA SILVER datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DCP 256-TAP 50KOHM TSSOP-14 datasheet.pdf
IC CLK GEN SPREAD SPECTRUM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 24V 4.17A 100W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 28POS datasheet.pdf
LEAD MINIPRO OEO PVC CC 70CM WHI datasheet.pdf
GUARD,GRIPPER,G-TERM VERSION datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf