E-Z-Hook X100WYEL
X100WYEL picture photo
Mfg. Part Number
X100WYEL
Manufacturer
Product Category
Test Clips - Grabbers, Hooks
Brief Description
E-Z-MINI-HOOK COLOR YELLOW
Datasheet Download
X100WYEL.pdf
Availability of X100WYEL
QUANTITY
X100WYEL Order Process
Ship out your order
Specifications of X100WYEL
Internal Part NumberEIS-X100WYEL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyTest Clips - Grabbers, Hooks
SeriesE-Z-MINI-HOOK™ X100W
TypeMini-Hook
Hook TypeHook
Hook, Pincer Opening0.040" (1.02mm)
FeaturesHorizontal or Vertical Usage
Length2.250" (57.15mm) 2 1/4"
TerminationSolder, 0.093" (2.36mm) Wire Opening
ColorYellow
Quantity1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X100WYEL
Related LinksX100, X100WYEL Datasheet, E-Z-Hook Distributor
X100WYEL Details Description
Related parts for X100WYEL
CAP TANT 10UF 6.3V 20% 1411 datasheet.pdf
IC COUNTER BINARY UP/DWN 16SOIC datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CROSS CONN BRIDGE TERM BLK 5POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 16A TO220AB datasheet.pdf
HEATSHK 12.7MM ID 50MM PRESCORE datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 4A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
A4 50W 2500P/R INCREMENTAL datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf