Digi International X24-009PKI-RA
X24-009PKI-RA picture photo
Mfg. Part Number
X24-009PKI-RA
Manufacturer
Product Category
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Brief Description
MOD RF 2.4GHZ 9600BPS RS232/485
Datasheet Download
X24-009PKI-RA.pdf
Availability of X24-009PKI-RA
QUANTITY
X24-009PKI-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of X24-009PKI-RA
Internal Part NumberEIS-X24-009PKI-RA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMaximizing Range in Wireless Communications
RoHS InformationRoHS Declaration of Compliance
PCN Obsolescence/ EOL24XStream Mod EOL 12/Jun/2015
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
SeriesXStream™
FunctionTransceiver, Modem
Modulation or ProtocolFHSS, FSK
Frequency2.4GHz ~ 2.4835GHz
ApplicationsISM
InterfaceRS-232, RS-485
Sensitivity-105dBm
Power - Output17dBm (50mW)
Data Rate (Max)9.6kbps
Features-
Voltage - Supply7 V ~ 18 V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X24-009PKI-RA
Related LinksX24-00, X24-009PKI-RA Datasheet, Digi International Distributor
X24-009PKI-RA Details Description
Related parts for X24-009PKI-RA
ISOLATOR BRIDGE BAR USE W/301505 datasheet.pdf
IC PWR DETECTOR 3.8GHZ 16-TSSOP datasheet.pdf
TRANS NPN 450V 2A TO220AB datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK 4POS SIDE ENT 5.08MM datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 50V/10V MINI6 datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 750 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf