Digi International X4-A11-P01-A
X4-A11-P01-A picture photo
Mfg. Part Number
X4-A11-P01-A
Manufacturer
Product Category
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Brief Description
PORT X4 ROUTING GATEWAY EDGE IA
Datasheet Download
X4-A11-P01-A.pdf
Availability of X4-A11-P01-A
QUANTITY
X4-A11-P01-A Order Process
Ship out your order
Specifications of X4-A11-P01-A
Internal Part NumberEIS-X4-A11-P01-A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDigi International - The World of Xbee
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
SeriesConnectPort®
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X4-A11-P01-A
Related LinksX4-A11, X4-A11-P01-A Datasheet, Digi International Distributor
X4-A11-P01-A Details Description
Related parts for X4-A11-P01-A
SWITCH KNOB ALT 2POS SPST BLACK datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 24-SOIC datasheet.pdf
24/60 30RPM 15:1 AXE datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-36V datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 19POS GOLD datasheet.pdf
INDICATOR CAP LEG CODE REQD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf