Intersil X40021S14Z-A
X40021S14Z-A picture photo
Mfg. Part Number
X40021S14Z-A
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 14-SOIC
Datasheet Download
X40021S14Z-A.pdf
Availability of X40021S14Z-A
QUANTITY
X40021S14Z-A Order Process
Ship out your order
Specifications of X40021S14Z-A
Internal Part NumberEIS-X40021S14Z-A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 10/Jun/2015
PCN Assembly/OriginAlternate Manufacturing Site 05/Feb/2014
Standard Package50
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTube
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored2
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold2.9V, 4.6V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package14-SOICN
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X40021S14Z-A
Related LinksX40021, X40021S14Z-A Datasheet, Intersil Distributor
X40021S14Z-A Details Description
Related parts for X40021S14Z-A
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC COMP OPENDRN 1.6V SNGL 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 27.2VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 430 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC DDR 256M 166MHZ 60TFBGA datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf