Intersil X40035V14I-AT1
X40035V14I-AT1 picture photo
Mfg. Part Number
X40035V14I-AT1
Brief Description
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-TSSOP
Datasheet Download
X40035V14I-AT1.pdf
Availability of X40035V14I-AT1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
X40035V14I-AT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of X40035V14I-AT1
Internal Part NumberEIS-X40035V14I-AT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored3
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold1.3V, 3.1V, 4.6V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package14-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X40035V14I-AT1
Related LinksX40035V, X40035V14I-AT1 Datasheet, Intersil Distributor
X40035V14I-AT1 Details Description
Related parts for X40035V14I-AT1
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 7POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 7PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
MOSFET P CH 60V 10A TO-220 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 1000MM X 1350 datasheet.pdf