Intersil X40233S16I-BT1
X40233S16I-BT1 picture photo
Mfg. Part Number
X40233S16I-BT1
Brief Description
IC VOLTAGE MON TRPL EE 16-SOIC
Datasheet Download
X40233S16I-BT1.pdf
Availability of X40233S16I-BT1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
X40233S16I-BT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of X40233S16I-BT1
Internal Part NumberEIS-X40233S16I-BT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored3
OutputOpen Drain, Open Drain
ResetActive High/Active Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold1.75V, 2.95V, 4.45V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X40233S16I-BT1
Related LinksX40233S, X40233S16I-BT1 Datasheet, Intersil Distributor
X40233S16I-BT1 Details Description
Related parts for X40233S16I-BT1
IC SWITCH QUAD SPST 16LFCSP datasheet.pdf
TRANS PNP 25V 0.8A SOT-23 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 0.3A 4WLCSP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 102 OHM 1% 5W datasheet.pdf
IC FRAM 4KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf