Intersil X40431S14I-BT1
X40431S14I-BT1 picture photo
Mfg. Part Number
X40431S14I-BT1
Brief Description
IC VOLT MON TRPL EEPROM 14-SOIC
Datasheet Download
X40431S14I-BT1.pdf
Availability of X40431S14I-BT1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
X40431S14I-BT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of X40431S14I-BT1
Internal Part NumberEIS-X40431S14I-BT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored3
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold1.7V, 2.6V, 4.4V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package14-SOICN
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X40431S14I-BT1
Related LinksX40431S, X40431S14I-BT1 Datasheet, Intersil Distributor
X40431S14I-BT1 Details Description
Related parts for X40431S14I-BT1
RES SMD 1.33M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 18V datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 1.58V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 311.04MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 16-DIP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FUSE TRON DUAL-ELEMENT CLASS RK5 datasheet.pdf
30 MHz to 1000 MHz 75 ヘ Gain Block IC datasheet.pdf