Intersil X4645V8I
X4645V8I picture photo
Mfg. Part Number
X4645V8I
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISOR CPU 64K EE 8-TSSOP
Datasheet Download
X4645V8I.pdf
Availability of X4645V8I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
X4645V8I Order Process
Ship out your order
Specifications of X4645V8I
Internal Part NumberEIS-X4645V8I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTube
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
Output-
ResetActive High
Reset Timeout100 ms Minimum
Voltage - Threshold4.38V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X4645V8I
Related LinksX464, X4645V8I Datasheet, Intersil Distributor
X4645V8I Details Description
Related parts for X4645V8I
RIVET BLIND 0.525" STEEL NATURAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC XDSL LINE DRIVER 16-SSOP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 6SSO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
POT 1M OHM 1/10W CARBON R-LOG datasheet.pdf
SWITCH DETECT 5MM HORZ SPDT 5V datasheet.pdf