Intersil X9258TV24IZ-2.7
X9258TV24IZ-2.7 picture photo
Mfg. Part Number
X9258TV24IZ-2.7
Brief Description
IC XDCP QUAD 256TP 100K 24TSSOP
Datasheet Download
X9258TV24IZ-2.7.pdf
Availability of X9258TV24IZ-2.7
QUANTITY
X9258TV24IZ-2.7 Order Process
Ship out your order
Specifications of X9258TV24IZ-2.7
Internal Part NumberEIS-X9258TV24IZ-2.7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)5 (48 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginWafer Fabrication Site 24/Dec/2013
Standard Package62
SeriesXDCP™
PackagingTube
Number of Taps256
Resistance (Ohms)100k
InterfaceI²C
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
FeaturesSelectable Address
Tolerance±20%
Temperature Coefficient (Typ)±300 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)150
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package24-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X9258TV24IZ-2.7
Related LinksX9258TV, X9258TV24IZ-2.7 Datasheet, Intersil Distributor
X9258TV24IZ-2.7 Details Description
Related parts for X9258TV24IZ-2.7
FUSE BOARD MNT 3A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
IC PHASE-LOCK LOOP MCPWR 16TSSOP datasheet.pdf
FTG BASE COUPLER T105 IVORY datasheet.pdf
LOCATOR PLATE .050" TIPOLARIZED datasheet.pdf
CBL RIBN 44COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 30W 3.3V +/-15V datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 120 I/O 289CSP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf