Intersil X9400WV24I
X9400WV24I picture photo
Mfg. Part Number
X9400WV24I
Manufacturer
Product Category
Data Acquisition - Digital Potentiometers
Brief Description
IC DCP QUAD 10K 64TP 24TSSOP
Datasheet Download
X9400WV24I.pdf
Availability of X9400WV24I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
X9400WV24I Order Process
Ship out your order
Specifications of X9400WV24I
Internal Part NumberEIS-X9400WV24I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package62
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyData Acquisition - Digital Potentiometers
SeriesXDCP™
PackagingTube
TaperLinear
ConfigurationPotentiometer
Number of Circuits4
Number of Taps64
Resistance (Ohms)10k
InterfaceSPI
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply5V
Features-
Tolerance±20%
Temperature Coefficient (Typ)±300 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)40
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package24-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X9400WV24I
Related LinksX9400, X9400WV24I Datasheet, Intersil Distributor
X9400WV24I Details Description
Related parts for X9400WV24I
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 48PS DL R/A 2MM GOLD datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6350K 8SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 4.07K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM7 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
LED RED DIFF 4.8MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC REG LDO 4.3V 65MA SNT4A datasheet.pdf