Intersil X9401WP24I-2.7
X9401WP24I-2.7 picture photo
Mfg. Part Number
X9401WP24I-2.7
Brief Description
IC XDCP QUAD 64-TAP 10K 24-DIP
Datasheet Download
X9401WP24I-2.7.pdf
Availability of X9401WP24I-2.7
QUANTITY
X9401WP24I-2.7 Order Process
Ship out your order
Specifications of X9401WP24I-2.7
Internal Part NumberEIS-X9401WP24I-2.7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Features-
Tolerance±20%
Temperature Coefficient (Typ)±300 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)150
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X9401WP24I-2.7
Related LinksX9401WP, X9401WP24I-2.7 Datasheet, Intersil Distributor
X9401WP24I-2.7 Details Description
Related parts for X9401WP24I-2.7
ASSEMBLY SHAFT 2-6SECT datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 47.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 0.004 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 407 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OFF-LINE SWITCH PWM 8SO datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 2KV 200MA AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
LITEPIPE 5MM CLEAR TRANSP 0.96"L datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf