Intersil X9408YV24IZT1
X9408YV24IZT1 picture photo
Mfg. Part Number
X9408YV24IZT1
Brief Description
IC XDCP QUAD 64-TAP 2.5K 24TSSOP
Datasheet Download
X9408YV24IZT1.pdf
Availability of X9408YV24IZT1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
X9408YV24IZT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of X9408YV24IZT1
Internal Part NumberEIS-X9408YV24IZT1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 26/Nov/2014
Standard Package2,500
SeriesXDCP™
PackagingTape & Reel (TR)
TaperLinear
ConfigurationPotentiometer
Number of Circuits4
Number of Taps64
Resistance (Ohms)2.5k
InterfaceI²C
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply5V
FeaturesSelectable Address
Tolerance±20%
Temperature Coefficient (Typ)±300 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)40
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package24-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X9408YV24IZT1
Related LinksX9408Y, X9408YV24IZT1 Datasheet, Intersil Distributor
X9408YV24IZT1 Details Description
Related parts for X9408YV24IZT1
IDC CABLE - APK34B/AE34G/APK34B datasheet.pdf
CAP CER 160PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 R/G,X,X,X datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 24 OHM 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
LED EMITTER WHT 1350LM 3CH MCPCB datasheet.pdf
CAP CER 100PF 5KV R42 datasheet.pdf