Xilinx XA6SLX16-2FT256C
XA6SLX16-2FT256C picture photo
Mfg. Part Number
XA6SLX16-2FT256C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array IC
Datasheet Download
XA6SLX16-2FT256C.pdf
Availability of XA6SLX16-2FT256C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XA6SLX16-2FT256C Order Process
Ship out your order
Specifications of XA6SLX16-2FT256C
Internal Part NumberEIS-XA6SLX16-2FT256C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XA6SLX16-2FT256C today
SeriesXA6SLX16
Lifecycle statusActive
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)240
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXA6SLX16-2FTG256C-1320263314
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XA6SLX16-2FT256C
Alternative Part (Replacement)EIS-XA6SLX16-2FT256C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXA6SLX16, XA6SLX16-2FT256C Datasheet, Xilinx Distributor
XA6SLX16-2FT256C Details Description
Related parts for XA6SLX16-2FT256C
RES .62 OHM 10W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONN TERM BLK 2POS 2.5MM SMD datasheet.pdf
LED CBI 3MM YELLOW TINTED RA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM R6 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
LABEL THERMAL TRANSFER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 16HTSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033UF 20% 310VAC AXI datasheet.pdf