Xilinx XA9572XL-10VQG44Q
XA9572XL-10VQG44Q picture photo
Mfg. Part Number
XA9572XL-10VQG44Q
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Flash PLD, 10ns, 72-Cell, CMOS, PQFP44 IC
Datasheet Download
XA9572XL-10VQG44Q.pdf
Availability of XA9572XL-10VQG44Q
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XA9572XL-10VQG44Q Order Process
Ship out your order
Specifications of XA9572XL-10VQG44Q
Internal Part NumberEIS-XA9572XL-10VQG44Q
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XA9572XL-10VQG44Q today
SeriesXA9572XL-
Lifecycle statusActive
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals44
TechnologyCMOS
Feature0 DEDICATED INPUTS, 34 I/O
Package CodeTQFP
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK, THIN PROFILE Meter
Surface MountYES
Width10 mm
Length10 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)260
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXA9572XL-10VQG64Q-2063068151,XA9572XL-10VQ44Q-1624441596
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XA9572XL-10VQG44Q
Alternative Part (Replacement)EIS-XA9572XL-10VQG44Q
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXA9572XL, XA9572XL-10VQG44Q Datasheet, Xilinx Distributor
XA9572XL-10VQG44Q Details Description
Related parts for XA9572XL-10VQG44Q
MOSFET N-CH 500V 24A TO-247AD datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CTRLR ETHRNT LAN 196LBGA datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 18POS 1MM R/A datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PLASTIC LABEL CARD SILVER datasheet.pdf
HSG250FAST4PBLACK datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E OFF WHITE datasheet.pdf
CONN SCREW NUT FOR PANEL MNT HSG datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf