JST Sales America Inc. XADRP-16V
XADRP-16V picture photo
Mfg. Part Number
XADRP-16V
Brief Description
CONN HOUSING XAD 16POS DL 2.5MM
Datasheet Download
XADRP-16V.pdf
Availability of XADRP-16V
QUANTITY
XADRP-16V Order Process
Ship out your order
Specifications of XADRP-16V
Internal Part NumberEIS-XADRP-16V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions16
Pitch0.098" (2.50mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XADRP-16V
Related LinksXADR, XADRP-16V Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
XADRP-16V Details Description
Related parts for XADRP-16V
FIXED IND 680UH 260MA 2.3 OHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 250MW SOT23 datasheet.pdf
CONN U-MNL PLUG 2POS 94V-0 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
FUSE INDUST 20A 690V CLASS GG datasheet.pdf
TRIMMER 220 OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CONN HEADER BP 270POS 9COL VERT datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 5W T18 datasheet.pdf