Cree Inc. XBHAWT-02-0000-0000T40C4
XBHAWT-02-0000-0000T40C4 picture photo
Mfg. Part Number
XBHAWT-02-0000-0000T40C4
Brief Description
LED XLAMP XB-H WHITE SMD
Datasheet Download
XBHAWT-02-0000-0000T40C4.pdf
Availability of XBHAWT-02-0000-0000T40C4
QUANTITY
XBHAWT-02-0000-0000T40C4 Order Process
Ship out your order
Specifications of XBHAWT-02-0000-0000T40C4
Internal Part NumberEIS-XBHAWT-02-0000-0000T40C4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4300K
Flux @ 85°C, Current - Test250 lm (240 lm ~ 260 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test123 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package4°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XBHAWT-02-0000-0000T40C4
Related LinksXBHAWT-02-00, XBHAWT-02-0000-0000T40C4 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XBHAWT-02-0000-0000T40C4 Details Description
Related parts for XBHAWT-02-0000-0000T40C4
CONN HEADER 10POS STR 30GOLD SMD datasheet.pdf
FIBER OPT 1MM POLY RED 1.52 MTR datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.5V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 256X9 15NS 32-TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 340 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 40A 167W TO3P-3 datasheet.pdf
STANDOFF datasheet.pdf
RES SMD 43.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OCTAL POWER SWITCH 24V 48QFN datasheet.pdf