Cree Inc. XBHAWT-02-0000-000LT40F4
XBHAWT-02-0000-000LT40F4 picture photo
Mfg. Part Number
XBHAWT-02-0000-000LT40F4
Brief Description
LED XLAMP XB-H WHITE SMD
Datasheet Download
XBHAWT-02-0000-000LT40F4.pdf
Availability of XBHAWT-02-0000-000LT40F4
QUANTITY
XBHAWT-02-0000-000LT40F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of XBHAWT-02-0000-000LT40F4
Internal Part NumberEIS-XBHAWT-02-0000-000LT40F4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4750K
Flux @ 85°C, Current - Test250 lm (240 lm ~ 260 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test123 lm/W
CRI (Color Rendering Index)75
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package4°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XBHAWT-02-0000-000LT40F4
Related LinksXBHAWT-02-00, XBHAWT-02-0000-000LT40F4 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XBHAWT-02-0000-000LT40F4 Details Description
Related parts for XBHAWT-02-0000-000LT40F4
FIXED IND 10UH 120MA 500 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 8.1A TO220 datasheet.pdf
Crystal 16.3840MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL SHRINK BOOT SZ 12 datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
VARISTOR 462V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1W DO214AC datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD80 datasheet.pdf