Xilinx XC17256ELPC20I0100
XC17256ELPC20I0100 picture photo
Mfg. Part Number
XC17256ELPC20I0100
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC17256ELPC20I0100 In stock
Datasheet Download
XC17256ELPC20I0100.pdf
Availability of XC17256ELPC20I0100
QUANTITY
XC17256ELPC20I0100 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC17256ELPC20I0100
Internal Part NumberEIS-XC17256ELPC20I0100
Delivery TimeIn stock, ship XC17256ELPC20I0100 today
SeriesXC17256EL
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.32.00.61
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC17256ELPC20I0100
Alternative Part (Replacement)EIS-XC17256ELPC20I0100
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC17256EL, XC17256ELPC20I0100 Datasheet, Xilinx Distributor
XC17256ELPC20I0100 Details Description
Related parts for XC17256ELPC20I0100
CONN DB44 MALE HD CRIMP TIN datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 20 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
FUSE MOD 175A 700V BLADE datasheet.pdf
IC DRIVER HALF-BRIDGE 4A 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf