Xilinx XC17S300ASO20C
XC17S300ASO20C picture photo
Mfg. Part Number
XC17S300ASO20C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-II/Spartan-IIE Family OTP Configuration PROMs IC
Datasheet Download
XC17S300ASO20C.pdf
Availability of XC17S300ASO20C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC17S300ASO20C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC17S300ASO20C
Internal Part NumberEIS-XC17S300ASO20C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC17S300ASO20C today.
SeriesXC17S30
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC17S300ASO20C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC17S300ASO20C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC17S30, XC17S300ASO20C Datasheet, Xilinx Distributor
XC17S300ASO20C Details Description
Related parts for XC17S300ASO20C
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 5NS 84FBGA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS 45DEG 5MM datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD VOUT 44-SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 16A SO8FL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNCH RECT 8DFN datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf