Xilinx XC17S50AVQ44C
XC17S50AVQ44C picture photo
Mfg. Part Number
XC17S50AVQ44C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-II/Spartan-IIE Family OTP Configuration PROMs IC
Datasheet Download
XC17S50AVQ44C.pdf
Availability of XC17S50AVQ44C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC17S50AVQ44C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC17S50AVQ44C
Internal Part NumberEIS-XC17S50AVQ44C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC17S50AVQ44C today.
SeriesXC17S50
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC17S50AVQ44C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC17S50AVQ44C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC17S5, XC17S50AVQ44C Datasheet, Xilinx Distributor
XC17S50AVQ44C Details Description
Related parts for XC17S50AVQ44C
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
TRIMMER 1.5M OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 7A WAFER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP DIFFERENTIAL 12DFN datasheet.pdf
OSC XO 140.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1W DO213AB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
JTV RELAY 1 FORM C 5V datasheet.pdf