Xilinx XC18V01SOG20C
XC18V01SOG20C picture photo
Mfg. Part Number
XC18V01SOG20C
Manufacturer
Product Category
Memory - Configuration Proms for FPGA's
Brief Description
IC PROM SERIAL CONFIG 1M 20-SOIC
Datasheet Download
XC18V01SOG20C.pdf
Availability of XC18V01SOG20C
QUANTITY
XC18V01SOG20C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC18V01SOG20C
Internal Part NumberEIS-XC18V01SOG20C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Jun/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package37
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory - Configuration Proms for FPGA's
Series-
PackagingTube
Programmable TypeIn System Programmable
Memory Size1Mb
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0掳C ~ 70掳C
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC18V01SOG20C
Related LinksXC18V0, XC18V01SOG20C Datasheet, Xilinx Distributor
XC18V01SOG20C Details Description
Related parts for XC18V01SOG20C
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
FUSE AUTO 125A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 1/0AWG AMPOWER datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 1.5KV X7R 1825 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 2POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 50POS 5A datasheet.pdf
IC ULTRASOUND TX PULSER 80-LLP datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LMH6585 datasheet.pdf
RES 619K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A 4XDFN datasheet.pdf