Xilinx XC2018L10VQ100I
XC2018L10VQ100I picture photo
Mfg. Part Number
XC2018L10VQ100I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC2018L10VQ100I In stock
Datasheet Download
XC2018L10VQ100I.pdf
Availability of XC2018L10VQ100I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC2018L10VQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2018L10VQ100I
Internal Part NumberEIS-XC2018L10VQ100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2018L10VQ100I today
SeriesXC2018L1
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code-
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2018L10VQ100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2018L10VQ100I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC2018L, XC2018L10VQ100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2018L10VQ100I Details Description
Related parts for XC2018L10VQ100I
IC OPAMP GP 85KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 500MA SPST-NC 6SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 20POS TIN datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
T2007 (FLEX & SS GUIDE), 1NC+1NO datasheet.pdf
CORD GRIP, PG13.5, GREY PLASTIC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP 4.7 UF 20% 50 V datasheet.pdf