Xilinx XC2C128-15VQG100C
XC2C128-15VQG100C picture photo
Mfg. Part Number
XC2C128-15VQG100C
Brief Description
IC CPLD 128MC 5.7NS 132BGA
Datasheet Download
XC2C128-15VQG100C.pdf
Availability of XC2C128-15VQG100C
QUANTITY
XC2C128-15VQG100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2C128-15VQG100C
Internal Part NumberEIS-XC2C128-15VQG100C
Delivery TimeIn stock, ship XC2C128-15VQG100CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCoolRunner-II CPLD Family
SeriesXC2C128-1
Number of CLBs-
Package CodeQFP
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2C128-15VQG100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2C128-15VQG100C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryCoolRunner-II CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type CoolRunner-II CPLD
Related LinksXC2C128-, XC2C128-15VQG100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2C128-15VQG100C Details Description
Related parts for XC2C128-15VQG100C
IC VOLT MONITOR LP W/DET 8-SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 40W datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF 625POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM BTH 58U MUHFM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf