Xilinx XC2C384-10PQG208I
XC2C384-10PQG208I picture photo
Mfg. Part Number
XC2C384-10PQG208I
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 384MC 9.2NS 208PQFP
Datasheet Download
XC2C384-10PQG208I.pdf
Availability of XC2C384-10PQG208I
QUANTITY
XC2C384-10PQG208I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2C384-10PQG208I
Internal Part NumberEIS-XC2C384-10PQG208I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesCoolRunner II
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max9.2ns
Voltage Supply - Internal1.7 V ~ 1.9 V
Number of Logic Elements/Blocks24
Number of Macrocells384
Number of Gates9000
Number of I/O173
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC2C384-10PQG208I
Related LinksXC2C384-, XC2C384-10PQG208I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2C384-10PQG208I Details Description
Related parts for XC2C384-10PQG208I
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 14TSSOP datasheet.pdf
SERIAL PORT PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 100 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 24V datasheet.pdf
RES 820 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
WIRE STOP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 10V X7R 0201 datasheet.pdf