Xilinx XC2S100E-6FGG676C
XC2S100E-6FGG676C picture photo
Mfg. Part Number
XC2S100E-6FGG676C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-IIE FPGA IC
Datasheet Download
XC2S100E-6FGG676C.pdf
Availability of XC2S100E-6FGG676C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC2S100E-6FGG676C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2S100E-6FGG676C
Internal Part NumberEIS-XC2S100E-6FGG676C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2S100E-6FGG676C today.
SeriesXC2S100
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2S100E-6FGG676C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2S100E-6FGG676C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2S100E, XC2S100E-6FGG676C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2S100E-6FGG676C Details Description
Related parts for XC2S100E-6FGG676C
FIXED IND 1.2UH 25MA 800 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2PF 100V 1210 datasheet.pdf
CABLE S-VIDEO M/M GOLD 12' datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
ENCODER 12MM W/SWITCH datasheet.pdf
MODULAR SINGLE DOOR ENCL datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 2LVL GRN/RD DIFF datasheet.pdf