Xilinx XC2S15-15CS144C
XC2S15-15CS144C picture photo
Mfg. Part Number
XC2S15-15CS144C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 176 I/O 256FBGA
Datasheet Download
XC2S15-15CS144C.pdf
Availability of XC2S15-15CS144C
QUANTITY
XC2S15-15CS144C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2S15-15CS144C
Internal Part NumberEIS-XC2S15-15CS144C
Delivery TimeIn stock, ship XC2S15-15CS144CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-II FPGA
SeriesXC2S15-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2S15-15CS144C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2S15-15CS144C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-II FPGA Family
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-II FPGA Family
Related LinksXC2S15-, XC2S15-15CS144C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2S15-15CS144C Details Description
Related parts for XC2S15-15CS144C
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 11.5 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH SPDT 15A HINGE ROLLR LEVR datasheet.pdf
TVS DIODE 185VWM 328VC 1.5KE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 2-4 datasheet.pdf
D4JL-4NFA-C6 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP POLY 560UF 20% 20V SMD datasheet.pdf