Xilinx XC2S150-6TQG144C
XC2S150-6TQG144C picture photo
Mfg. Part Number
XC2S150-6TQG144C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-II FPGA Family IC
Datasheet Download
XC2S150-6TQG144C.pdf
Availability of XC2S150-6TQG144C
QUANTITY
XC2S150-6TQG144C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2S150-6TQG144C
Internal Part NumberEIS-XC2S150-6TQG144C
Delivery TimeIn stock, ship XC2S150-6TQG144C today.
SeriesXC2S150
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2S150-6TQG144C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2S150-6TQG144C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2S150-, XC2S150-6TQG144C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2S150-6TQG144C Details Description
Related parts for XC2S150-6TQG144C
CONN PLUG 2-COND 1/4" PHONE SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 150MW SOT523 datasheet.pdf
LEAD MINI HOOK-BAN PLUG BLK 36" datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.6A 104 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 140K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 459V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RING INSUL datasheet.pdf
HI-TEMP CONN HDR .100 SNGL 11POS datasheet.pdf