Xilinx XC2S1500E-7FG456C
XC2S1500E-7FG456C picture photo
Mfg. Part Number
XC2S1500E-7FG456C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 176 I/O 256FBGA
Datasheet Download
XC2S1500E-7FG456C.pdf
Availability of XC2S1500E-7FG456C
QUANTITY
XC2S1500E-7FG456C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2S1500E-7FG456C
Internal Part NumberEIS-XC2S1500E-7FG456C
Delivery TimeIn stock, ship XC2S1500E-7FG456CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-II FPGA
SeriesXC2S1500E
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2S1500E-7FG456C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2S1500E-7FG456C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-II FPGA Family
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-II FPGA Family
Related LinksXC2S1500, XC2S1500E-7FG456C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2S1500E-7FG456C Details Description
Related parts for XC2S1500E-7FG456C
TRIMMER 50K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 976K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 160 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 7.5A 11 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 110NH 150MA 2.2 OHM datasheet.pdf
FERRITE BEAD 33 OHM 0603 datasheet.pdf
OSC XO 1.8432MHZ CMOS, TTL SMD datasheet.pdf
DIODE MODULE 600A 35V 2TOWER datasheet.pdf