Xilinx XC2S150E-5PQG208I
XC2S150E-5PQG208I picture photo
Mfg. Part Number
XC2S150E-5PQG208I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 176 I/O 256FBGA
Datasheet Download
XC2S150E-5PQG208I.pdf
Availability of XC2S150E-5PQG208I
QUANTITY
XC2S150E-5PQG208I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2S150E-5PQG208I
Internal Part NumberEIS-XC2S150E-5PQG208I
Delivery TimeIn stock, ship XC2S150E-5PQG208IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-II FPGA
SeriesXC2S150E-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2S150E-5PQG208I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2S150E-5PQG208I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-II FPGA Family
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-II FPGA Family
Related LinksXC2S150E, XC2S150E-5PQG208I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2S150E-5PQG208I Details Description
Related parts for XC2S150E-5PQG208I
DIODE MODULE 100V 80A TO249AA datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.0V SOT89-5 datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 0.24 OHM 1% AXL datasheet.pdf
CONN CLIP WITH FASTON GROUND TAB datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 30A 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMOSTAT 60 DEG NC 8-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 180K OHM 16SOIC datasheet.pdf