Xilinx XC2S30-5VQ100I7
XC2S30-5VQ100I7 picture photo
Mfg. Part Number
XC2S30-5VQ100I7
Brief Description
IC FPGA 182 I/O 256FTBGA
Datasheet Download
XC2S30-5VQ100I7.pdf
Availability of XC2S30-5VQ100I7
QUANTITY
XC2S30-5VQ100I7 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2S30-5VQ100I7
Internal Part NumberEIS-XC2S30-5VQ100I7
Delivery TimeIn stock, ship XC2S30-5VQ100I7XC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-II FPGA
SeriesXC2S30-5
Number of CLBs-
Package CodeQFP
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2S30-5VQ100I7
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2S30-5VQ100I7
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-II FPGA Family
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-II FPGA Family
Related LinksXC2S30-, XC2S30-5VQ100I7 Datasheet, Xilinx Distributor
XC2S30-5VQ100I7 Details Description
Related parts for XC2S30-5VQ100I7
CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RACEWAY 1CHAN LG AD WH 6' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
IC SELF-CONTAINED VCO 8-MSOP datasheet.pdf
Crystal 6.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES 105K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH INTERLOCK 3NC SLOW ACT datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 3.81MM BLK R/A datasheet.pdf
2W F/F REC. HSG. datasheet.pdf