Xilinx XC2S400E-7C-FG456A
XC2S400E-7C-FG456A picture photo
Mfg. Part Number
XC2S400E-7C-FG456A
Brief Description
IC FPGA 329 I/O 456FBGA
Datasheet Download
XC2S400E-7C-FG456A.pdf
Availability of XC2S400E-7C-FG456A
QUANTITY
XC2S400E-7C-FG456A Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2S400E-7C-FG456A
Internal Part NumberEIS-XC2S400E-7C-FG456A
Delivery TimeIn stock, ship XC2S400E-7C-FG456AXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsPlatform Flash In-System Programmable Configuration PROMS
SeriesXC2S400E-
Number of CLBs-
Package CodeBGA
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2S400E-7C-FG456A
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2S400E-7C-FG456A
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-IIE 1.8V FPGA Family
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-IIE 1.8V FPGA Family
Related LinksXC2S400E-, XC2S400E-7C-FG456A Datasheet, Xilinx Distributor
XC2S400E-7C-FG456A Details Description
Related parts for XC2S400E-7C-FG456A
CONN HEADER PIN VERT 12POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
FILTER 3-TERM 25MHZ 10V SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C032MS-3 0C1-2-V4 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf
V-HDR ASSY 12P FOR SEQUENTIAL TY datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 400V RADIAL datasheet.pdf