Xilinx XC2S400FGG456-6C
XC2S400FGG456-6C picture photo
Mfg. Part Number
XC2S400FGG456-6C
Brief Description
XILINX IC XC2S400FGG456-6C Available
Datasheet Download
XC2S400FGG456-6C.pdf
Availability of XC2S400FGG456-6C
QUANTITY
XC2S400FGG456-6C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2S400FGG456-6C
Internal Part NumberEIS-XC2S400FGG456-6C
Delivery TimeIn stock, ship XC2S400FGG456-6CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC2S400F
Number of CLBs-
Package CodeBGA
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2S400FGG456-6C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2S400FGG456-6C
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXC2S400F, XC2S400FGG456-6C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2S400FGG456-6C Details Description
Related parts for XC2S400FGG456-6C
RES 400 OHM 7W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Header 3 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
RES 33 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 176POS TYPE D VERT datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 324V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf