Xilinx XC2S50-6FG456C
XC2S50-6FG456C picture photo
Mfg. Part Number
XC2S50-6FG456C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-II FPGA Family IC
Datasheet Download
XC2S50-6FG456C.pdf
Availability of XC2S50-6FG456C
QUANTITY
XC2S50-6FG456C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2S50-6FG456C
Internal Part NumberEIS-XC2S50-6FG456C
Delivery TimeIn stock, ship XC2S50-6FG456C today.
SeriesXC2S50-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2S50-6FG456C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2S50-6FG456C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2S50-, XC2S50-6FG456C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2S50-6FG456C Details Description
Related parts for XC2S50-6FG456C
CONVE DC/DC 0.75 3.63V @ 10A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
TAPE LO STATIC POLYIMIDE 12"X5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 4.7 UF 10% 400VDC 3 datasheet.pdf