Xilinx XC2V1000-4CS144C
XC2V1000-4CS144C picture photo
Mfg. Part Number
XC2V1000-4CS144C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex-II Platform FPGAs: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC2V1000-4CS144C.pdf
Availability of XC2V1000-4CS144C
QUANTITY
XC2V1000-4CS144C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V1000-4CS144C
Internal Part NumberEIS-XC2V1000-4CS144C
Delivery TimeIn stock, ship XC2V1000-4CS144C today.
SeriesXC2V100
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2V1000-4CS144C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V1000-4CS144C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2V1000, XC2V1000-4CS144C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V1000-4CS144C Details Description
Related parts for XC2V1000-4CS144C
CONN RING 16-22 AWG #5/16 PIDG datasheet.pdf
THYRISTOR STUD 1000V 70A TO-94 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MM datasheet.pdf
LED 7-SEG 2DIGIT RED 0.40" CC datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf