Xilinx XC2V1000-4FG256CR02
XC2V1000-4FG256CR02 picture photo
Mfg. Part Number
XC2V1000-4FG256CR02
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 328 I/O 575BGA
Datasheet Download
XC2V1000-4FG256CR02.pdf
Availability of XC2V1000-4FG256CR02
QUANTITY
XC2V1000-4FG256CR02 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V1000-4FG256CR02
Internal Part NumberEIS-XC2V1000-4FG256CR02
Delivery TimeIn stock, ship XC2V1000-4FG256CR02XC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA Virtex-II Family 1M Gates 11520 Cells 650MHz 0.15um Technology 1.5V 256-Pin FBGA
SeriesXC2V1000-4
Lifecycle status-
RoHS StatusNo RoHS
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeFBGA-256
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2V1000-4FG256CR02
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V1000-4FG256CR02
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-II
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-II
Related LinksXC2V1000-, XC2V1000-4FG256CR02 Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V1000-4FG256CR02 Details Description
Related parts for XC2V1000-4FG256CR02
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DAC 8BIT VOUT W/REF TSOT23-8 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
CAP TRIM 2-26, 6-28PF 500V PNL M datasheet.pdf
47000UF 25V 76X105 85C ST datasheet.pdf