Xilinx XC2V1000-5BF957C
XC2V1000-5BF957C picture photo
Mfg. Part Number
XC2V1000-5BF957C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XC2V1000-5BF957C.pdf
Availability of XC2V1000-5BF957C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC2V1000-5BF957C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V1000-5BF957C
Internal Part NumberEIS-XC2V1000-5BF957C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2V1000-5BF957C today.
SeriesXC2V100
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2V1000-5BF957C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V1000-5BF957C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2V1000, XC2V1000-5BF957C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V1000-5BF957C Details Description
Related parts for XC2V1000-5BF957C
FAN AXIAL 70X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER .8MM 40POS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS DUAL VERT TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
HAR-BUS HM CODING M RAL3018 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 15A 125V datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf