Xilinx XC2V1000-7FG456C
XC2V1000-7FG456C picture photo
Mfg. Part Number
XC2V1000-7FG456C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 328 I/O 575BGA
Datasheet Download
XC2V1000-7FG456C.pdf
Availability of XC2V1000-7FG456C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC2V1000-7FG456C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V1000-7FG456C
Internal Part NumberEIS-XC2V1000-7FG456C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2V1000-7FG456CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC2V1000
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package Code-
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2V1000-7FG456C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V1000-7FG456C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-II
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-II
Related LinksXC2V1000, XC2V1000-7FG456C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V1000-7FG456C Details Description
Related parts for XC2V1000-7FG456C
LED 5MM VERT SUP DIFF YEL PC MNT datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4-UCSP datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 30POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
IC LEVEL XLATOR/TXRX 8XSON datasheet.pdf
RES 6.42K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 530MA 1.7 OHM TH datasheet.pdf
RES 30 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
55/ CABLE OUTER SPACE datasheet.pdf
CAP FILM 75NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf