Xilinx XC2V10000-4BG728C
XC2V10000-4BG728C picture photo
Mfg. Part Number
XC2V10000-4BG728C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Analog Circuit IC
Datasheet Download
XC2V10000-4BG728C.pdf
Availability of XC2V10000-4BG728C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC2V10000-4BG728C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V10000-4BG728C
Internal Part NumberEIS-XC2V10000-4BG728C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2V10000-4BG728C today
SeriesXC2V10000
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2V10000-4BG728C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V10000-4BG728C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC2V1000, XC2V10000-4BG728C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V10000-4BG728C Details Description
Related parts for XC2V10000-4BG728C
IC REG MULT CONFIG INV ISO TO263 datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 1INPUT 14SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMC datasheet.pdf
RES 560K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 36MM datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 64POS R/A GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 30.1OHM 0.1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf