Xilinx XC2V10000-4FF1152I
XC2V10000-4FF1152I picture photo
Mfg. Part Number
XC2V10000-4FF1152I
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 15360 CLBs, 10000000 Gates, 765MHz, CMOS, PBGA1152 IC
Datasheet Download
XC2V10000-4FF1152I.pdf
Availability of XC2V10000-4FF1152I
QUANTITY
XC2V10000-4FF1152I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V10000-4FF1152I
Internal Part NumberEIS-XC2V10000-4FF1152I
Delivery TimeIn stock, ship XC2V10000-4FF1152I today
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs15360
Number of Terminals1152
TechnologyCMOS
Feature15360 CLBS, 10000000 GATES
Package CodeHBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY, HEAT SINK/SLUG Meter
Surface MountYES
Width35 mm
Length35 mm
Moisture Sensitivity Level4
Peak Reflow Temperature (Cel)225
Combinatorial Delay of a CLB-Max0.45 ns
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2V10000-4FF1152I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V10000-4FF1152I
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC2V10000, XC2V10000-4FF1152I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V10000-4FF1152I Details Description
Related parts for XC2V10000-4FF1152I
CONN RCPT HOUSING 18POS DL .150 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN 3POS MALE RCPT 30CM 24AWG datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HANDLE VME CANTILEVER BOTTM GREY datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 16V 2413 datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf