Xilinx XC2V10000-6FG676I
XC2V10000-6FG676I picture photo
Mfg. Part Number
XC2V10000-6FG676I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Analog Circuit IC
Datasheet Download
XC2V10000-6FG676I.pdf
Availability of XC2V10000-6FG676I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC2V10000-6FG676I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V10000-6FG676I
Internal Part NumberEIS-XC2V10000-6FG676I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2V10000-6FG676I today
SeriesXC2V10000
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2V10000-6FG676I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V10000-6FG676I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC2V1000, XC2V10000-6FG676I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V10000-6FG676I Details Description
Related parts for XC2V10000-6FG676I
FIXED IND 100UH 400MA 680 MOHM datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC LATCH 8BIT ADDRESS 16-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 400MW ALF2 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 24"W datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 27POS datasheet.pdf