Xilinx XC2V10000-6FG676I
XC2V10000-6FG676I picture photo
Mfg. Part Number
XC2V10000-6FG676I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Analog Circuit IC
Datasheet Download
XC2V10000-6FG676I.pdf
Availability of XC2V10000-6FG676I
QUANTITY
XC2V10000-6FG676I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V10000-6FG676I
Internal Part NumberEIS-XC2V10000-6FG676I
Delivery TimeIn stock, ship XC2V10000-6FG676I today
SeriesXC2V10000
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2V10000-6FG676I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V10000-6FG676I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC2V1000, XC2V10000-6FG676I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V10000-6FG676I Details Description
Related parts for XC2V10000-6FG676I
IC HI-SIDE DRIVER PWM 14HTSSOP datasheet.pdf
BARBED FASTENER 0.291 NYLON NRTL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 20W D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf